Poraj na zgrupowaniu

  • Published in News

Piłkarze Polonii Poraj na zgrupowaniu w Bukowinie Tatrzańskiej przygotowują się do kolejnego sezonu. Inauguracyjny pojedynek rozegrają 12. sierpnia. Już w najbliższą sobotę będziemy mogli pasjonować się pojedynkiem częstochowskiego Rakowa z Miedzią Legnica.

W Polonii Poraj duże zmiany. Z klubem pożegnali się Marcin Kowalski, Łukasz Dębski, Michał Łatka, Miłosz Socha, Łukasz Gawron i Kamil Moczyński. Trwają poszukiwania zmienników. Na zgrupowaniu testowani są zawodnicy, którzy prawdopodobnie zasilą szeregi Polonii. Umowy podpisali dwaj gracze RKS-u Grodziec, Marcin Smarzyński i Jakub Dankowski. Podopieczni trenera Bartosza Kubisa przegrali z Wartą Działoszyn 1:2 oraz wygrali 3:1 z rezerwami Zagłębia Sosnowiec i Watrą Białka Tatrzańska 2:0. Zmagania czwartoligowe rozpoczną się 12. sierpnia pojedynkiem derbowym z MKS-em Myszków.

Myszkowianie rozpoczęli budowanie zespołu od pozyskania dwóch bramkarzy. Adam Bensz ma za sobą występy w Orange Ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec i Odry Wodzisław. Ostatnio występował w barwach Orła Psary/Babienica. Jakub Jastrzębski jest wychowankiem RKS-u Raków Częstochowa, a ostatnio był bramkarzem Victorii Częstochowa.

Drużynę kobiecą wzmocniły: Jaśmina Rauk, która zdecydowała się po przerwie wznowić treningi. Do tej pory występowała w JSP Warta Zawiercie. Po rozwiązaniu sekcji kobiecej w Zawierciu do GKS-u Gieksa Katowice przeszły Kinga Wierzbicka oraz Kinga Przystupa, teraz postanowiły teraz wzmocnić szeregi MKS-u. Z Polonii Poraj przeszła doświadczona Daria Polańska.

W Hucie Starej w zeszłym tygodniu zawodnicy rozpoczęli zajęcia. Jak nas poinformował Łukasz Wlazło w składzie zachowane jest status quo, ale kilku „starych” zawodników postanowiło powrócić do gry. Niebawem zagrają kilka sparingów.

Wychowanek Startu Soborzyce postanowił powrócić na „stare śmieci”. Artur Mysłek, bo o nim mowa, ostatnio występował w Warcie Mstów, a teraz ma być grającym trenerem. Na stanowisku zastąpił Andrzeja Lewandowskiego, z którym postanowiono nie przedłużać umowy. W kadrze nie nastąpiły jakieś znaczące zmiany.

Jutro (środa, 26.07.) o 18.45 na boisku bocznym w Kamyku zmierzą się dwie drużyny z „okręgówki”. Miejscowa Pogoń zmierzy się z beniaminkiem, Orłem Kiedrzyn, którego wzmocnili Łukasz Ciecierski ze Stradomia i Piotr Kołodziejczyk z Warty Działoszyn.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account