Ciapa w Kłobucku

  • Published in News

Wychowanek Liswarty Krzepice, 24-letni Kamil Ciapa, został zawodnikiem Znicza Kłobuck. Tym samym został zamknięty skład zielono-czerwonych na rozgrywki A-klasy 2017/2018. Młody pomocnik zaliczył już epizod w Zniczu, a ostatnio występował w czwartoligowym KS Panki, dla którego zdobył dwie bramki.

Jarosław Konopka, który z przyczyn osobistych zamierzał zrezygnować z prowadzenia zespołu Warty Zawada, zmienił jednak zdanie i postanowił kontynuować pracę w Śliwakowie. W zespole nastąpią drobne zmiany. Część zawodników powróci z wypożyczeń do swoich klubów, a prezes Paweł Wilk namówił kilku graczy do powrotu do Warty, w tym doświadczonego Filipa Romaniewicza. Tym samym zostanie zachowane status quo i kadra powinna liczyć około 22. zawodników.

Trenerem zdegradowanej do B-klasy Sparty Nowa Wieś został Adam Cichoń, do niedawna szkoleniowiec Orkana Rzerzęczyce. Dariusz Bernat po zakończeniu rundy wiosennej postanowił powrócić do swoich obowiązków zawodowych i poświęcić więcej czasu rodzinie.

Sporo drużyn zrezygnowało z udziału w rozgrywkach B-klasy częstochowskiej. Swoich zespoły nie zgłosiły Pogoń Kamyk, Warta Mstów, Pogoń Blachownia czy Będusz Myszków. Wahali się również w Widzowie, ale zarząd klubu postanowił zarejestrować zespół do rozgrywek. - Nie chcieliśmy robić nic na siłę, ale zadeklarowało się już 15.osób, które będą reprezentować nasz klub. Poszukujemy tylko szkoleniowca, gdyż nasz wychowanek, Paweł Kulasek, przechodzi do RAP-u Radomsko, gdzie będzie szkolił młodzież w tym klubie - poinformował prezes Polonii/Unii, Konrad Organa

W zeszłym tygodniu zajęcia rozpoczęli zawodnicy Sparty Lubliniec. Niestety na pięknie odnowionym stadionie na razie muszą trenować na sztucznej nawierzchni boiska treningowego. Murawa na głównej płycie jeszcze nie nadaje się do użytku. Testowany jest bramkarz Unii Kalety, Tomasz Masina. Trenerem rezerw Sparty Lubliniec został Marek Nowiński, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Stendzina. Rezerwy rozpoczęły zajęcia we wtorek.

Z zespołem LKS-u Sieraków Śląski pożegnał się Maciej Furmanek. Zastąpią go miejscowi zawodnicy, Mateusz Kinscher i Michał Koziarski, którzy zostali grającymi trenerami.

W poniedziałek zajęcia rozpoczęli zawodnicy Unii Kalety. Z zespołem rozstali się już Dawid Cyl i Dawid Jaskuła, którzy powracają do swoich macierzystych klubów. Pierwszy wraca do Orła Psary/Babienica, drugi do Odry Miasteczko Śląskie. Kilku przebywa na testach w klubach wyższej klasy rozgrywkowej. Na przykład bramkach Tomasz Masina przebywa na testach w czwartoligowej Sparcie Lubliniec. Do Kalet powrócił Adrian Golec. Rezerwy Unii nie wystąpią w rozgrywkach B-klasy.

W środę rozegrano kilka meczów sparingowych. W jednym z nich Górnik Piaski pokonał MLKS Woźniki 3:1(3:0) Bramki dla Górnika zdobyli Marcel Gad i dwie Norbert Bębenek.
Pogoń Kamyk – Oksza Łobodno 2:2 (0:1). Dla podopiecznych Cezarego Siwego bramki zdobyli Kamil Trójczaki i Testowany. W zespole Tomasza Kasprzyka gole strzelili Tomasz Górnik i Kamil Mikołajczyk. Do składu dołączył Przemysław Zielonka ze Znicza Kłobuck.
RKS Radomsko - Orzeł Kiedrzyn 2:4 (0:4). Zdecydowane zwycięstwo kiedrzynian w Radomsku. Kolejny pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. W Kłobucku spotkają się faworyt rozgrywek A-klasy, miejscowy Znicz i beniaminek „okręgówki”, Orzeł Kiedrzyn. Początek spotkania o 18.30.
Na jutro, czwartek 20.lipca, wyznaczyli sobie spotkanie Orlik Blachownia i Lot Konopiska, o godz.19.00. na blachownickiej Saharze.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account