Puchar Tysiąca Drużyn nie dla Rakowa

Częstochowianie już na rundzie wstępnej zakończyli swój udział w Piłkarskim Pucharze Polski. Drużyna pod wodzą Marka Papszuna uległa na wyjeździe spadkowiczowi z Nice 1.Ligi - Wiśle Puławy, 2:3. Mocno przebudowana Wisła odniosła pierwsze zwycięstwo na swoim obiekcie od 23 października i zrewanżowała się częstochowianom za zeszłoroczną porażkę.

Dwa gole dla częstochowian zdobył Adam Mesjasz. Gospodarze natomiast odpowiedzieli trafieniami Alena Ploja, Sylwestra Patejuka oraz Jakuba Smektały. W drużynie Rakowa Częstochowa z powodu kontuzji zabrakło trzech podstawowych zawodników: Tomasa Petraska, Piotra Malinowskiego i Przemysława Oziębały. Natomiast Łukasz Góra musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W ich miejsce szanse gry otrzymali zmiennicy w tym pozyskani w letnim okienku transferowym: Andrzej Niewulis, Krystian Wójcik, Hubert Tomalski. Natomiast po przerwie na boisku pojawili się Jose Alberto Djalo Embalo oraz Daniel Boateng.

– Mieliśmy swój plan na ten mecz i realizowaliśmy go w 100 procentach, ale tylko na początku. Później oddaliśmy inicjatywę dla Rakowa, który nakręcał się z minuty na minutę - powiedział po meczu trener Wisły, Adam Buczek

15 lipca 2017, 18:00 - Puławy (stadion MOSiR)

KS Wisła - RKS Raków Częstochowa 3:2 (1:1)
Bramki:
1:0: Ploj 9'
1:1: Mesjasz 38'
2:1: Patejuk 60'
2:2: Mesjasz 84'
3:2: Smektała 90'

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: Głaz 17' (faul), Ploj 69' (za próbę wymuszenia rzutu karnego). Widzów: 500.

KS Wisła Puławy: 12. Nazar Penkovets - 16. Tomasz Sedlewski, 10. Sebastian Głaz, 22. Jakub Poznański, 19. Bartosz Sulkowski - 7. Jakub Smektała, 20. Arkadiusz Maksymiuk, (kpt) 17. Iwan Łytwyniuk, 3. Alen Ploj (82' 25. Konrad Szczotka), 9. Sylwester Patejuk - 15. Robert Hirsz.

Rezerwowi: 1.Sebastian Madejski - 14.Adrian Dudkowski, 18.Piotr Darmochwał, 26.Sebastian Murawski, 27.Krystian Kusal, 97.Adrian Popiołek.

Trener: Adam Buczek.

RKS Raków Częstochowa : Mateusz Lis - Łukasz Sołowiej (90' Daniel Boateng), Lukáš Ďuriška, Andrzej Niewulis - Krystian Wójcik, Rafał Figiel, Jakub Łabojko, Tomasz Wróbel (70' Przemysław Mizgała), Hubert Tomalski, Adam Mesjasz - Adam Czerkas (76' José Embaló).

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos - 25.Damian Warchoł.

Trener: Marek Papszun.

Przemysław Pindor, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska