Siódmy w Rakowie

Jakub Górski został siódmym zawodnikiem zakontraktowanym w letnim okienku transferowym. Wcześniej umowy z Rakowem podpisali: Hubert Tomalski, Paweł Piceluk, Krystian Wójcik, Jose Embalo, Andrzej Niewulis i Aghvan Papikyan. Wychowanek Lechii Gdańsk gra jako bramkarz i na pewno wzmocni rywalizację na tej pozycji.

W piątek o 18.00. zajęcia rozpoczynają piłkarze KS Stradom AJD Częstochowa. Trenerem pierwszego zespołu został Andrzej Wróblewski, wychowanek LZS-u Waleńczów, były gracz Znicza Kłobuck, Ruchu Radzionków oraz przez wiele lat zawodnik i kapitan Rakowa Częstochowa.

Do Znicza Kłobuck przymierzani są dwaj nowi zawodnicy. Jednym z nich jest znany kibicom Skry, Krzysztof Łazowski. Wychowanek Lechii Tomaszów Mazowiecki grał wiosną 2015 roku na Loretańskiej. Ten 24-letni obrońca i Jakub Juszczyk z Zawiszy Pajęczno najprawdopodobniej na dniach podpiszą stosowne umowy. Pochodzący z Olkusza 30-letni napastnik grał wcześniej w KS-ie Olkusz, Przeboju Wolbrom, Szczakowiance Jaworzno, Orle Kiedrzyn i Emalii Olkusz. Prezes, Daniel Zalski, po urlopie ma podpisać jeszcze jedną umowę, ale o tym za tydzień.

Damian Kotas wraca do Lotnika Kościelec. Po spędzeniu rundy wiosennej w Myszkowie, były król strzelców Ligi Okręgowej, postanowił powrócić do macierzystego klubu. Będzie to duże wzmocnienie dla ekipy Piotra Ojczyka, nowego trenera „Lotników”.

Nowego trenera ma również Płomień Glinica, z którym rozstał się Jacek Szczygiol (obecnie Pokój Sadów). Jego zastępcą będzie Tomasz Wiśniewski z Liswarty Lisów. - Chcieliśmy dokonać pewnych zmian, bo dość pechowo od kilku lat ocieramy się o awans.Być może po modernizacji boiska pech nas opuści. W sprawie prac na obiekcie będę rozmawiał z Wójtem Gminy Ciasna, Zdzisławem Kulejem i mam nadzieję, że nam bardzo pomoże. Od nowego sezonu ruszymy też z drużyną rezerw w B-klasie - poinformował prezes, Tomasz Baszta.

Od nowego sezonu Orkana Rzerzęczyce poprowadzi Sebastian Pluta. Zastąpił on na tym stanowisku Adama Cichonia. - Wspólnie z trenerem postanowiliśmy rozwiązać umowę i dać szansę nowemu szkoleniowcowi - powiedział prezes Andrzej Śpiewak - Od wtorku przystępujemy do treningów i korekt w składzie - dodał prezes Orkana.

Polonia/Unia Widzów nie przystąpi do rozgrywek B-klasy. Trener widzowian, Paweł  Kalusek, znalazł zatrudnienie  w radomszczańskim  RAP-ie i zajmie się szkoleniem młodzieży. Wychowanek Polonii/Unii ma papiery na prowadzenie zespołów trzecioligowych, ale chce się sprawdzić w pracy z młodymi adeptami futbolu. Okazało się, że w częstochowskiej B-klasie nie zobaczymy jednak Warty Pławno, gdyż Ł.Z.P.N. nie wyraził zgody na grę tej drużyny z naszymi zespołami.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account