Gol zostaje w pierwszej lidze

Cuda jednak się zdarzają. Gol, po wycofaniu się z rozgrywek LKS-u Goczałkowice Zdrój, pozostaje w pierwszej lidze. Część zawodniczek szuka sobie nowych pracodawców, a pozostałe będą grać w trzecioligowym zespole. Z prezentu skorzysta również Gwiazda Prószków, która pozostanie w II lidze śląskiej.

Podobna sytuacja ma miejsce w Pawonkowie, którego zawodniczki również nie przystąpią do rozgrywek. Część trzecioligowych piłkarek Orła zasili reprezentację Gola, a szkoleniem zespołu zajmie się Szymon Mlynek.

Kolejny, trzeci transfer na Sabinowskiej. Po Nicoli Wojciechowskiej z GLKS Kłomnice  i Kamili Michalskiej, zakontraktowano Ewelinę Kaczmarzyk. Była zawodniczka Gola, z którym zagrała między innymi w europejskich pucharach, będzie dużym wzmocnieniem w trzecioligowych rozgrywkach, do których przystąpi stradomski beniaminek.

W sobotnim sparingu Raków Częstochowa wygrał w Ząbkach z Legionovią Legionowo 2:1. Gole dla czerwono-niebieskich zdobyli Krystian Wójcik, były zawodnik Legionovii i powracający z wypożyczenia z Olimpii Grudziądz, Damian Warchoł. Wychowanek Widoku Skierniewice swoją bramką zapewne zwrócił na siebie uwagę trenera, Marka Papszuna. Trener czerwono-niebieskich przyglądał się jeszcze szóstce zawodników. Częstochowianie do wtorku będą przebywać na zgrupowaniu w Zielonce, a w sobotę w Puławach zmierzą się z tamtejszą Wisłą w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Od poniedziałku rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu, które poprowadził Piotr Trepka, nowy trener MKS-u Myszków. Były gracz Krisbutu Myszków, Zielonych Żarki, Ruchu Radzionków, Grunwaldu Ruda Śląska, Rakowa Częstochowa, Orła Psary/Babienica i Pilicy Koniecpol, ostatnio był szkoleniowcem Zielonych Żarki. - Prawdopodobnie piątka graczy opuści nasze szeregi. Będziemy się przyglądać ich zmiennikom i nowym piłkarzom, których zaprosimy na sparingi. Po dwóch, trzech grach będziemy mogli coś więcej powiedzieć - stwierdził Piotr Trepka.

Kamil Wojtyra, Karol Kasprzyk i wychowanek Znicza Kłobuck, Dawid Korczak to trzej nowi gracze zielono-czerwonych. Są mieszkańcami powiatu kłobuckiego i zadowoleniem przyjęli ofertę Daniela Zalskiego. Kamil z powodzeniem występował ostatnio w Rakowie. Dawid zakończył udany sezon w Amatorze Golce i postanowił wrócić do macierzystego klubu. Wypożyczony z Rakowa, Karol ostatnią rundę spędził na Sportowej i postanowił na stałe przenieść do Znicza.

Od poniedziałku przygotowania rozpoczęli zawodnicy Skry. Większość piłkarzy przedłużyła swoje kontrakty. Na zajęciach pojawili się zawodnicy, którym będzie się przyglądał trener, Jakub Dziółka. Do kadry dołączył po powrocie z Karpat Krosno, Eryk Krupa, wychowanek Rakowa. Przy Loretańskiej pojawił się również król strzelców IV ligi, Marcin Kowalski, który kilka lat temu grał tutaj jako... obrońca. Były gracz Polonii Poraj był również na testach w Rakowie. Rozmowa z Marcinem Kowalskim. TUTAJ

Z Peterem Mazanem nie przedłużono w Rakowie kontraktu i lubiany na Limanowskiego słowacki napastnik próbował zakotwiczyć w węgierskim Zalaegerszegi TE FC. Jednak nie znalazł uznania w oczach trenera drugoligowca i powrócił do Polski. Tutaj podpisał umowę z niedawnym rywalem Rakowa, Radomiakiem Radom.

Jerzy Brzęczek został trenerem Wisły Płock. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Kaczmarka. Były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS-u Katowice podpisał roczny kontrakt. Brzęczek zadebiutuje już w piątek w spotkaniu z Lechią Gdańsk, w którym będzie chciał coś udowodnić.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account