Kmieć w Kłobucku

Piłkarze Rakowa pilnie trenują przed inauguracją rozgrywek pierwszoligowych. Czerwono-niebiescy pierwszy mecz rozegrają przy Limanowskiego w sobotę, 29.lipca. Reszta piłkarzy korzysta z urlopów i leczy urazy. Prezesi i działacze penetrują rynek i kontraktują pierwszych zawodników. Po karuzeli trenerskiej ruszyła również piłkarska.

W ośrodku BoniFaCio w Kępie koło Ciechanowa Raków przegrał ze Śląskiem Wrocław 1:4. Podopieczni Jana Urbana od początku spotkania zdominowali grę, ale dopiero po półgodzinie gry padła pierwsza bramka zdobyta głową przez Igorsa Trasovsa. Jeszcze przed przerwą podwyższył strzałem pod poprzeczkę Łukasz Madej. W obu przypadkach Mateusz Lis był bezradny, ale popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Po zmianie stron podwyższył Arkadiusz Piech. Honorowego gola po godzinie gry strzelił Jose Embalo. Wynik ustalił w ostatniej minucie gry Daniel Łuczak. Czerwono-niebiescy kolejny sparing rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie Legionovia. Spotkanie to odbędzie się w Ząbkach o godzinie 10.00.

W sezonie 2017/18 zawodniczki KS Stradom zadebiutują w trzecioligowych rozgrywkach centralnych. Do młodego zespołu dołączają zawodniczki z dużym doświadczeniem. Kadrę wzmocniły Nicola Wojciechowska i Kamila Michalska. Nicola to wychowanka GLKS Gmina Kłomnice, to także była reprezentantka Śląska U-13 . Kamilę kibice piłki kobiecej pamiętają pod nazwiskiem Pokorska i jako zawodniczkę Gola, z którym doszła do finałów Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych U-18 i U-19.

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Trenerami Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej Dziewczyn w dniach 18.07-24.07.2017 na obiektach Rekordu Bielsko Biała zorganizuje zgrupowanie w ramach „AKCJA LATO 2017” rocznika 2005 i młodsze. Będzie to konsultacja przed powołaniem nowej kadry młodziczek na sezon 2017/18.
Na zgrupowanie to powołanych zostało pięć częstochowianek: Oliwia Konik i Maja Ozieriańska z KS Stradom oraz Natalia Młynek, Oliwia Kędzia i Aleksandra Sikora z Gola.

Łukasz Kmieć w Zniczu Kłobuck. Brzmi to trochę sensacyjnie, ale 25 -letni pomocnik Rakowa Częstochowa zdecydował się zagrać w A-klasie. Urodzony w Blachowni wychowanek Rakowa całą dotychczasową karierę spędził na Limanowskiego z przerwą na trzy lata gry w Górniku Zabrze. Ostatnio najczęściej grywał w czwartoligowych rezerwach Rakowa nie mogąc znaleźć uznania w oczach trenera pierwszego zespołu, Marka Papszuna. Prezes Daniel Zalski jeszcze przed urlopem bardzo chciał doprowadzić ten transfer do końca. Teraz  będzie mógł w spokoju rozkoszować się urokami wypoczynku. Nie jest to jednak ostatnie wzmocnienie przed zbliżającym się sezonem. Szczegóły poznamy za tydzień.

Na posiedzeniu Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyjął „Regulamin Ramowy rozgrywek w piłkę nożną” i załączniki do regulaminu z mocą obowiązującą od 1 lipca 2017 roku. Jednymi z ważniejszych zmian są:
- w zawodach seniorów - IV liga, Klasa Okręgowa, Klasa A, B i C - drużyny są uprawnione do wymiany siedmiu zawodników przez cały czas trwania zawodów bez prawa ich powrotu do gry, z zastrzeżeniem, że w drugiej połowie zawodów można dokonać jedynie czterech wymian;
- w zawodach Klasy Okręgowej i Klasy A wykreślono zapis o obowiązku gry w ciągu całego meczu zawodników młodzieżowych (od 1 lipca w drużynach Klasy Okręgowej i Klasy A może grać 11 seniorów w podstawowym składzie, a 7 seniorów przebywać na rezerwie);
- sędzia zawodów przed meczem nie musi już otrzymywać do wglądu kart zdrowia; obecnie protokół z zawodów będzie zawierał oświadczenie o posiadaniu przez zawodników aktualnych badań lekarskich, które podpisze kapitan i kierownik lub trener drużyny.
Na stronie Śląskiego ZPN pojawił się Regulamin Ramowy i załączniki, które zatwierdzono 28.czerwca 2017 roku. TUTAJ


cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account