Raków przerabia Trylogię

Czerwono-niebiescy udali się na obóz przygotowawczy w Zielonce koło Warszawy. Zamieszkali w hotelu „Trylogia”. Czyżby nazwa hotelu nie była przypadkowa?. Zobaczymy za trzy sezony.

Do 11.lipca na obozie będzie przebywać 23.piłkarzy, w tym Damian Warchoł, który powrócił z wypożyczenia w Olimpii Grudziądz. Miejsce w autokarze znalazło się dla bramkarzy: Mateusza Kosa, Mateusza Lisa, Błażeja Stępnia i Jakuba Górskiego. Pojechali również obrońcy: Łukasz Sołowiej, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Adam Mesjasz, Lukas Duriska, pomocnicy: Jakub Łabojko, Piotr Malinowski, Przemysław Mizgała, Tomasz Wróbel, Hubert Tomalski, Krystian Wójcik, Przemysław Oziębała, Aghvan Papikyan, Rafał Figiel oraz napastnicy: Adam Czerkas, Paweł Piceluk, Jose Embalo i wspomniany Damian Warchoł, który został wystawiony na listę transferową. Podczas tego zgrupowania częstochowianie rozegrają dwa sparingi. W środę zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, a w sobotę z Legionovią Legionowo. Przed wyjazdem zagrali w Dobrzyniu Wielkim z Miedzią Legnica i zremisowali 1:1, a bramkę zdobył nowy nabytek, Jose Embalo. Ciekawą postacią wśród zawodników testowanych przez Marka Papszuna był Daniel Boateng, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce Arsenalu Londyn.

Szóstym nabytkiem Rakowa został 23-letni Ormianin, Aghvan Papikyan, który swoją piłkarską karierę rozpoczynał w łódzkim Starcie i ŁKS-ie. W barwach tego drugiego rozegrał osiem meczów na poziomie Ekstraklasy. Występował również w Spartaku Moskwa, Pjuniku i Ulissesie Erewań. Ostatni sezon spędził w GKS-ie Bełchatów.
Kontrakt z klubem przedłużył Przemysław Mizgała. Urodzony w Blachowni wychowanek Olimpijczyka dorastał piłkarsko w Legii Warszawa, później występował w Zagłębiu Sosnowiec, z którego trafił na Limanowskiego.

Kolejny wychowanek Olimpijczyka, Artur Lenartowski, nie przedłużył kontraktu z GKS-em Bełchatów i przeniósł się do trzecioligowej Elany Toruń. Popularny „Kaka” przez wiele sezonów reprezentował Raków, grał również w Piaście Gliwice, Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Ruchu Chorzów. Ma za sobą 80. meczów w Ekstralidze i siedem strzelonych bramek.

Były gracz Rakowa, Tomasz Margol, podpisał roczny kontrakt z ŁKS-em Łódź. Jest to już jego trzynasty klub i miejmy nadzieję, że okaże się szczęśliwy dla wychowanka Igrosu Krasnobród.

Występujący w poprzednim sezonie w Częstochowie napastnik Rakowa, Peter Mazan, przebywa na testach w węgierskim Zalaegerszegi TE FC. Jest to siódma drużyna drugiej ligi węgierskiej.

Przeżywający totalne wietrzenie szatni Rozwój Katowice zakontraktował dobrze znanego częstochowskim kibicom, Przemysława Mońka. Wychowanek Liswarty Krzepice, później gracz Rakowa, ostatnio występował w Gryfie Wejherowo i dwukrotnie przysłużył się w awansie Rakowa na zaplecze Ekstraklasy - raz negatywnie, a raz w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Polonia Poraj do 21.lipca chce zamknąć budowanie składu i wyjechać na obóz przygotowawczy, tradycyjnie do Białki Tatrzańskiej. Zajęcia będzie prowadził Bartosz Kubisa, były trener Chemika Kędzierzyn, RKS-u Grodziec, CKS-u Czeladź czy Górnika Piaski. Z nowych zawodników pojawili się dwaj gracze RKS-u Grodziec, Marcin Smarzyński i Jakub Dankowski. Z Polonią rozstali się Marcin Kowalski, Miłosz Socha i Łukasz Dębski.

Nowym trenerem Lotnika Kościelec został Piotr Ojczyk. Wychowanek Rakowa występował również w Victorii Częstochowa, MKS-ie Myszków, Pilicy Koniecpol, Orle Kiedrzyn i Lotniku Kościelec, gdzie zakończył piłkarską karierę. Tutaj zajął się szkoleniem trampkarzy Lotnika, a teraz przed nim dużo większe wyzwanie.

Wyjaśniła się sprawa obsady trenerskiej w Warcie Myszków. Wyjeżdżającego za granicę Sławomira Lamcha zastąpi Karol Galus, były trener Sparty Siedlec Duży. Teraz drużyna z Siedlca poszukuje szkoleniowca.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account