News

Ciekawie w grupie II

O ile w grupie pierwszej już wszystko wiadomo, to w drugiej życie nakreśliło scenariusz godny dobrego filmu akcji. Na polu walki o awans pozostały trzy zespoły i dopiero ostatnie pojedynki wskażą szczęśliwców. Między pierwszym Lotem i trzecią Unią są zaledwie dwa punkty różnicy, a pomiędzy nimi jest Ajaks, który tydzień temu w Myszkowie powinien otwierać szampany. Komu smutek, komu radość, o tym przekonamy się przed meczem Polaków z Kolumbią.

  • Kategoria: News

Dąbrowianka spada do B-klasy

Ostatnia kolejka A-klasy wyjaśniła prawie wszystkie niejasności. Awans już wcześniej wywalczyły zespoły Znicza Kłobuck i Olimpii Huta Stara. W sobotnich barażach zagrają Warta Kamieńskie Młyny z Liswartą Lisów (Konopiska - Pająk) i Sparta Szczekociny z Liswartą Krzepice (Myszków) o godzinie 17.30.  W niedzielę o 15.00. w Kamyku Piast Przyrów będzie oczekiwał na któregoś z dwójki przeciwników LZS Mrzygłód/Orzeł Psary Babienica. Jest to uzależnione od wyniku pojedynku barażowego pomiędzy rezerwami Rakowa i Podbeskidzia II Bielsko - Biała. Na wynik tego spotkania oczekują również Alkas Aleksandria i Mała Panew Cynków, które ewentualnie zmierzą się za tydzień w Kamienicy Polskiej w meczu o pozostanie w A-klasie.  

  • Kategoria: News

Jeszcze tylko baraże

W Lidze Okręgowej rozegrano ostatnią kolejkę spotkań. Promocję do IV Ligi uzyskali piłkarze z Żarek. Niestety do A-klasy spadły już Płomień Kuźnica Marianowa, Jedność Boronów i Victoria Częstochowa. Z drżącym sercem czekają w Mrzygłodzie na wynik baraży rezerw Rakowa, ich porażka spowoduje bezpośredni spadek myszkowian, a do baraży przystąpią wówczas zawodnicy Orła Psary/Babienica. Szkoda, że te dwa mecze odbędą się dzień po dniu i oba zespoły muszą być w pełnej gotowości.

  • Kategoria: News

Skra, II Ligę ma

To co się wydawało niemożliwe stało się faktem. Skra wygrała u siebie ze Stalą B.B., a polkowiczanie zremisowali we Wrocławiu ze Ślęzą i zapewnili podopiecznym Pawła Ściebury awans do II Ligi. Po ostatnim gwizdku sędziego stadion oszalał. Radości wszystkich, może poza bielszczanami, nie było końca. Wygrał również w Zielonej Górze „nasz” Pniówek Pawłowice Ślaskie powstrzymując dodatkowa „lawinę”. Musimy jednak poczekać na status Ruchu Chorzów, który jeszcze nie wiadomo w której lidze wyląduje.

  • Kategoria: News

Ostatnia prosta w Lublinieckim

W Podokręgu Lubliniec rozegrano przedostatnią serię spotkań. Tydzień temu iście hokejowym rezultatem piłkarze Unii przypieczętowali zwycięstwo w rozgrywkach i powrót do Ligi Okręgowej. O awans i powrót powalczą w barażach lisowianie. Na chwilę obecną z A-klasy spadną dwa zespoły i dwa awansują z B-klasy. Reszta wyjaśni się po zakończeniu rozgrywek, gdy będzie wiadomo ile zespołów spadnie z Ligi Okręgowej. W grę wchodzi jeszcze możliwość wycofania się którejś z drużyn z rozgrywek lub przenosin do innego Okręgu.

  • Kategoria: News

Log in or create an account