News

Jeszcze tylko baraże

Mocno rozstrzelali nam się piłkarze częstochowskiej Klasy Okręgowej w ostatniej kolejce sezonu. Wiadomo było, że część drużyn podejdzie do końcowych spotkań z luźniejszym nastawieniem, stąd można wytłumaczyć taką rozwiązłość bramkową. Korespondencyjną walkę o uniknięcie spadku toczyły ze sobą Unia Kalety i Olimpia Truskolasy. Były to jedyne mecze o coś.

Czytaj więcej...

Deja vu, czyli kolejne zwycięstwo Rakowa

Niedawno piłkarze Rakowa Częstochowa grali mecz sparingowy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, który zakończył się zwycięstwem pierwszoligowca 2:1. Kilka dni później podopieczni Marka Papszuna w środę w Myślenicach rywalizowali z Wisłą Kraków i również w takim samym stosunku okazali się lepsi.

Czytaj więcej...

Raków rozpoczął przygotowania

Częstochowianie rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Wraz z treningami ruszyły mecze sparingowe. W pierwszym pojedynku czerwono-niebiescy pokonali w Niecieczy Bruk-Bet Termalicę 2:1. Bramki zdobyli Adam Czerkas i Tomasz Wróbel dla Rakowa i Jakub Wróbel dla gospodarzy, którzy nie wykorzystali rzutu karnego i szansy na remis. W drugiej części meczu pojawiło się kilku zawodników testowanych. Najbliższy sparing częstochowianie rozegrają w środę z Wisłą Kraków w Myślenicach.

Czytaj więcej...

Kalety w A-klasie !?

Zmagania zakończyła również „okręgówka”, a walka toczyła się do końcowego gwizdka. Do grona spadkowiczów - Olimpii Huta Stara, Piasta Przyrów, Liswarty Krzepice, Liswarty Popów, Gromu Miedźno, Liswarty Lisów, LKS - u Sieraków Śląski - dołączył kolejny klub z Podokręgu Lubliniec, Unia Kalety. Wiąże się to również ze spadkiem drugiego zespołu Unii do B-klasy. W barażach zagrają Olimpia Truskolasy z Czarnymi Starcza. Ciekawe co nam przyniesie czwartkowy wieczór?. Szczegóły wkrótce.

Czytaj więcej...

A-klasa zakończyła

W A-klasie rozegrano ostatnią serię spotkań. Wszystkie sprawy na górze i na dole tabel zostały już wcześniej wyjaśnione. Jedyną niewiadomą był zwycięzca w pierwszej grupie neutralnej, który zgarnie talon na sprzęt sportowy dla klubu. Wiele klubów traktuje ten długi sezon jako zło konieczne. W końcówce sezonu są problemy ze  skompletowaniem składów, a oddawanie meczów walkowerem staje się normą. Szkoda, że w dobie telefonów i komputerów ciężko jest powiadomić rywala o braku możliwości przyjazdu na mecz, na którym pojawili się już kibice i sędziowie. Do tego można dołożyć absencję wśród arbitrów i mamy obraz przedwakacyjnego finiszu rozgrywek. Jest o czym rozmawiać i debatować. Szczegóły wkrótce.

Czytaj więcej...

X

Right Click

No right click