News

Paliga strzela jak na zamówienie

Na czwartoligowych boiskach w południe rezerwy Rakowa uległy liderowi z Dąbrowy Górniczej. Częstochowianie wystąpili młodzieżowym składem wspartym tylko Kacprem Chorążka, Lukasem Duriska oraz Adamem Mesjaszem. Woźniki w derbowym pojedynku pokonały Unię Kalety, a po raz drugi dubletem popisał się Radosław Paliga.

  • Kategoria: News

Wystrzałowy hit w Kamyku

Bardzo ciekawy mecz odbył się Kamyku, gdzie kłobucki Znicz po bezbłędnym sezonie w A-klasie, równie efektownie rozpoczął marsz do IV Ligi. Ostatnie starcie Pogoni i Znicza rozegrano w kwietniu 2014. roku i wówczas górą byli gospodarze, którzy pokonali przyjezdnych 1:0. Kłobucczanie spadli wówczas z Ligi Okręgowej mając na koncie zaledwie cztery punkty. W piątek rozpoczął się nowy rozdział w historii tego klubu.

  • Kategoria: News

Czwartoligowcy wystartowali

Śląski Związek zdecydował, że od tego sezonu w meczach czwartoligowców musi grać dwóch młodzieżowców. W związku z tym wiele zespołów kontraktowało zdolnych juniorów. Nie zawiedli oni swoich pracodawców, grali dobrze i strzelali bramki. Po spadku z IV Ligi Sparty Lubliniec jej miejsce zajęła ekipa Zielonych Żarki. Czy zaprawieni w czwartoligowych bojach Zieloni zdołają zakotwiczyć tu na dłużej?. Inauguracja nie wypadła bowiem okazale.

  • Kategoria: News

Pogrom w Kamyku

W piątek byliśmy świadkami dwóch interesujących pojedynków. W Kamyku derby Powiatu przyciągnęły na stadion blisko 600. osób, niestety miejscowi kibice byli świadkami dominacji rywali z Kłobucka i przykrej porażki kamyczan. Równolegle odbywał się pojedynek przy Limanowskiego, w którym piłkarze Marka Papszuna rzutem na taśmę zapewnili sobie drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach. W sobotę dokończenie kolejki w „Okręgówce” i na boiska wbiegną piłkarze czwartoligowi.

  • Kategoria: News

Lublinieckie Puchary

Rozpoczęły się zmagania w ramach I-szej tury eliminacji do Pucharu Polski. Niestety po raz kolejny szerzy się plaga walkowerów, które dotykają szczególnie boleśnie kluby z niższych klas rozgrywkowych. Tak było w Harbułtowicach, gdzie na nowo otwartym obiekcie miał się pojawić zespół z Ligi Okręgowej, Orzeł Psary/Babienica. Ten jednak dzień wcześniej odwołał swój przyjazd i tym samym cały misterny plan....

  • Kategoria: News

Bogate zakończenie sezonu

Na zakończenie sezonu 2017/2018  w piątek, 3. sierpnia, w restauracji Tori odbyła się oficjalna gala, którą zorganizował Wydział Gier Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele klubów klasy okręgowej, klas A i B, a także rozgrywek młodzieżowych.

  • Kategoria: News

Piłkarskie Talenty w tropikach

W iście tropikalnych warunkach rozegrano XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Piłkarskie Talenty” im.Wojciecha Pędziacha. Zmagania zdominowała drużyna MUKP Dąbrowa Górnicza, która wygrała wszystkie swoje spotkania tracąc zaledwie jedną bramkę.

  • Kategoria: News

Log in or create an account