News

Znicz odpalił

Już w pierwszym pojedynku Znicz Kłobuck pokazał, że nie będzie żartował. Wysoka wygrana na początek i przewodnictwo w tabeli świadczą o sile tego zespołu. Piłka lubi jednak niespodzianki i nie ma co z góry skazywać kłobuczan na sukces. Z beniaminków tylko Złoty Potok zdołał wygrać pojedynek. Spadkowicze, poza Liswartą Popów, dali sygnał, że będą walczyć o powrót do „okręgówki”. Od soboty kolejne pojedynki, które mogą trochę więcej wyjaśnić.

Szalony mecz w Kłomnicach

Za nami druga kolejka w rozgrywkach częstochowskiej Klasy Okręgowej. Tradycyjnie padło bardzo dużo bramek, a niesamowite widowisko oglądali kibice w Kłomnicach, gdzie tamtejsza Gmina podejmowała LZS Mrzygłód i zremisowała aż 5:5. Już tylko trzy zespoły mogą pochwalić się kompletem punktów. Wśród nich jest beniaminek z Kiedrzyna.

Tylko Myszków z punktami

Nie był to najlepszy weekend dla naszych drużyn. Jedyne punkty zdobyli Myszkowianie. Sparta za prowadzenie otwartej gry została odesłana do domu z bagażem ośmiu bramek. Polonia Poraj nie poszła w ślady „Spartan” i nie zdołała pokonać Gwarka Ornontowice. W Bytomiu punkty zostawili również podopieczni Dawida Krzętowskiego.

Falstart pań

W sobotę na boiskach trzeciej ligi śląskiej swoje zmagania zainaugurowały panie z naszego regionu. Niestety oba zespoły doznały porażek. Porajanki uległy wzmocnionym rezerwom ROW-u, a debiutantki z Sabinowskiej drugiej drużynie Czarnych Sosnowiec. Pauzowały myszkowianki, a pierwszoligowy Gol rozpocznie rozgrywki w najbliższy weekend.

Porażki beniaminków

Inauguracja rozgrywek A-klasy obfitowała w wiele ciekawych meczów. W Kłobucku Znicz pewnie pokonał Maraton Waleńczów. Nie był to najlepszy weekend dla beniaminków, którzy przegrali trzy swoje mecze. Wiele emocji oglądaliśmy w Dąbrowie Zielonej, gdzie Paweł Frądczak zdobył cztery bramki. Jedynie w Złotym Potoku podopieczni Kamila Sulińskiego uporali się z Unią Rędziny. Zaskakująca jest nie tyle porażka Unii, co jej rozmiary. Szczegóły wkrótce.

Log in or create an account