Po raz trzeci zagrali z Kubą

Tradycyjnie pod koniec roku przyjaciele Kuby Błaszczykowskiego rywalizują w charytatywnym turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W trzeciej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” ponad sześć tysięcy widzów na trybunach Hali Sportowej Częstochowa podziwiało największe gwiazdy polskiego sportu, z Agnieszką Radwańską, Anitą Włodarczyk i Robertem Kubicą na czele. W muzycznej części wieczoru wystąpiły z kolei tuzy polskiej sceny hiphopowej: O.S.T.R., KeaN, Tede i OSTRY/Bezimienni. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie zasilił Fundację „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego, która wspiera chore i niepełnosprawne dzieci.

Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka zdobyła drużyna „Zielonych”, w składzie której znaleźli się m.in. Agnieszka Radwańska, Piotr Małachowski, Kajetan Kajetanowicz, Paweł Małaszyński oraz… bracia Błaszczykowscy. Dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest” zagrali także m.in. Joanna Jędrzejczyk, reprezentanci siatkówki Magdalena Śliwa, Mateusz Bieniek i Piotr Gacek, piłkarze Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Dariusz Dudka i Bartosz Kapustka, żużlowcy Maciej Janowski i Patryk Dudek, dziennikarze Jerzy Mielewski i Irek Bieleninik, a także raperzy Ostry i KeaN.
Jak co roku całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.
Patron wydarzenia Kuba Błaszczykowski nie krył wzruszenia – Serdecznie dziękuję moim przyjaciołom, wszystkim dobrym ludziom, którzy przyjęli zaproszenie i zagrali dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”. Z roku na rok jest nas coraz więcej, co oznacza, że możemy pomóc większej liczbie potrzebujących. Jestem z tego powodu niezmiernie dumny i szczęśliwy. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i zapraszam za rok na czwartą edycję „Świątecznego Grania”.
– Musiałam skończyć karierę, żeby się tu znaleźć z wami po raz pierwszy, bo normalnie o tej porze byłabym w drodze do Australii. Nie wiem tylko, jak wyjdzie to moje granie w piłkę, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko – powiedziała przed turniejem Agnieszka Radwańska.
- Agnieszce gra w piłkę nie stwarza większych problemów. W ostatnich latach wplataliśmy do zajęć rozgrzewkowych elementy gry w piłkę - zapewnił Dawid Celt
– To, co tu organizujecie, jest wspaniałe. Jesteśmy tu, bo mamy jeden cel. Obiecuję, że będę się przygotowywał, by być tu za rok i z wami zagrać – obiecał  Robert Kubica. Nasz kierowca F1 obiecał również, że pojawi się na otwarciu zmodernizowanego toru w Wyrazowie, gdzie kręcił pierwsze kółka.
- Powiem szczerze, że jeśli chodzi o organizację to zrobiłem może jeden procent. Wszystko to, to zasługa innych ludzi, których nie jestem w stanie wymienić. Im trzeba podziękować za to, że mogłem wystąpić w tej imprezie. Ja z organizacją nie miałem zbyt wiele wspólnego, a wszystko spoczywało na barkach pozostałych, m.in mojego brata Dawida. Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni. Z mojej strony wielkie dziękuję bardzo - stwierdził Jakub Błaszczykowski.
- Kuba jest osobą, która przyciąga ludzi, jest naturalny, niczego nie udaje. Nie zapomniał skąd pochodzi, robi to co lubi najbardziej, czyli pomaga dzieciom - ocenił Łukasz Piszczek.
- Grałem wczoraj koncert w Poznaniu, tam przenocowałem i pojawiłem się w Częstochowie. Kuba jest fajnym człowiekiem i jemu po prostu się nie odmawia i koniec - komplementował Janusz Panasewicz.
- Super, że pomagamy dzieciakom i jesteśmy w stanie pomóc. Gdy tylko jestem w Polsce i mam wolny czas biorę udział w takich przedsięwzięciach - mówił Piotr Małachowski, który swoją posturą wzbudzał strach wśród graczy - Niech się mnie nie boją, ja z natury jestem bardzo spokojny - dodał nasz dyskobol.
- Po to tutaj jesteśmy, aby wesprzeć fundację Kuby Błaszczykowskiego. Myślę, że nie ma piękniejszej wartości w życiu jak pomoc ludziom potrzebującym - podsumował Dawid Celt.
- Po raz pierwszy biorę udział w tym turnieju, Nie mogę grać, bo jestem w okresie rehabilitacji, ale potrafię grać w piłkę a najlepiej wychodzi mi żonglowanie futbolówki. Trzymam kciuki za moich kolegów z zespołu i staram się wczuć w atmosferę rywalizacji - powiedziała Anita Włodarczyk
- Uważam, że wiele osób zaskoczyło nas w tym turnieju. Wiele osób pokazało, że przy odrobinie treningu mogłoby sobie bardzo dobrze radzić na boisku. Byłem pozytywnie zaskoczony. Z roku na rok poziom się podnosi - chwalił Jakub Błaszczykowski, któremu podobała się gra Mateusza Bieńka, który sportową przygodę rozpoczynał od gry w piłkę w Pogoni Blachownia.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/3349#sigProId398bb82b6f

„Świąteczne Granie z Kubą” wsparły  firmy Allper, Drutex, Play (Sponsorzy Główni) oraz Fa-Metal (Sponsor). Partnerami wydarzenia są także: PGNiG, Fundacja Lotos, Udziałowiec, Aktywna Częstochowa, Hala Częstochowa, Hotel Arche Częstochowa, Pepsi, Nike. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account