Wysokie A - klasy

Z bardzo ciekawą inicjatywą wstąpił Pokój Sadów, jego prezes, Wojciech Czerwiński i trener, Jacek Szczygioł, którzy zorganizowali pojedynek reprezentacji A i B-klasy lublinieckiej. Na boisku w Sadowie pojawili się najlepsi zawodnicy obu klas rozgrywkowych, którzy byli  zdolni do gry i uchwytni dla pomysłodawcy tego meczu, Jacka Szczygioła.

Okres po sezonowy i urlopowy nie sprzyja organizacji takich meczów, ale na telefon cieszącego się dużym poważaniem w środowisku piłkarskim Jacka Szczygioła, odpowiedziała spora grupa zawodników. Poza tym część leczy kontuzje, część korzysta z wakacji i odpoczywa po ciężkim sezonie.
- Z pomysłem zorganizowania takiego meczu mierzyłem się już od jakiegoś czasu. Wreszcie dzięki uprzejmości klubu Pokój Sadów i pomocy prezesa, Wojciecha Czerwińskiego, udało się zorganizować pierwszą edycję. Nie było to łatwe, gdyż wielu zawodników jest już na zasłużonych urlopach lub leczy urazy, a chcieliśmy zaprosić tych najlepszych. Mam nadzieję, że ta formuła się przyjmie i w przyszłym roku będzie dużo łatwiej ją zorganizować - mówił Jacek Szczygioł.  
Zaproszeni zawodnicy pojawili się w Sadowie prawie w komplecie i z animuszem przystąpili do gry. Piłkarze A-klasy od początku zaprezentowali się dużo lepiej od swoich kolegów z B-klasy i zdołali po kwadransie gry udokumentować swoją przewagę trzema bramkami. Później już tylko kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. Ekipa Szymona Mlynka po korektach w składzie coraz bardziej zagrażała bramce rywali, ale zabrakło trochę szczęścia na zdobycie przynajmniej honorowej bramki. Być może w przyszłorocznej konfrontacji będzie lepiej. Najważniejsze, że dopisała pogoda i kibice, których pojawiło się w Sadowie blisko trzystu. Rozjemcami tego pojedynku byli Dominik Panek, Kamil Pilarski i Marcin Pilarski, którzy no-profit, profesjonalnie przeprowadzili te zawody. Po zakończonym pojedynku wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Nad spotkaniem integracyjnym czuwał lubliniecki Pub Szrot, który przygotował poczęstunek, a zawodnicy jeszcze długo rozmawiali o zakończonej konfrontacji i już umawiali się na kolejną edycję.
- Nie było łatwo zorganizować ten mecz, na pewno kosztowało nas to dużo nerwów, ale jesteśmy zadowoleni z poziomu gry, frekwencji na trybunach i oczywiście pogody, która nam dopisała - powiedział po spotkaniu Jacek Szczygioł.
- Jesteśmy zadowoleni z organizacji tego meczu. Dopisała pogoda, dopisali ludzie i z tego co słyszałem, wszyscy są zadowoleni. Będziemy myśleć w przyszłym roku o takim meczyku - podsumował prezes Pokoju Sadów, Wojciech Czerwiński.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/3073#sigProIdbc07ca6df3

A-klasa - B-klasa 6:0 (4:0)
1-0 5’Marcin Wiechoczek
2-0 10’Damian Michna
3-0 15’Marcin Wiechoczek
4-0 20’Sławomir Góra (karny)
5-0 61’Damian Michna
6-0 81’Rafał Dobrzyński
A-klasa: Mateusz Saflik (Sparta Lubliniec), Krzysztof Seiffert (Pokój Sadów) - Daniel Wójcik (Liswarta Lisów), Dawid Baron (Unia Kalety), Szymon Strzoda (Mechanik Kochcice), Mateusz Michalak (Sparta II Lubliniec), Kamil Wiechoczek (LKS Sieraków), Marcin Wiechoczek (LKS Sieraków), Mateusz Brol (Promień Glinica), Sławomir Góra (Liswarta Lisów), Damian Michna (Pokój Sadów), Arnold Imiołczyk (Unia Kalety), Mateusz Strzoda (Promień Glinica), Mateusz Nojman (Unia Kalety), Dariusz Maksajda (Ruch Kochanowice), Daniel Janik (Orzeł Pawonków), Rafał Dobrzyński (Ruch Kochanowice), Sebastian Welzer (LKS Sieraków Śląski). Trener: Cezary Białas (Liswarta Lisów).
B-klasa: Kacper Burzyk (Promień Glinica), Kamil Sowa (Żwirex Hadra) - Tomasz Sobalski (Unia Lisowice), Zbigniew Guzy (LKS Wierzbie), Piotr Szejok (LKS Wierzbie), Michał Pietrzyk, Marek Imiołczyk (Tajfun Harbułtowice), Bartłomiej Wieczorek, Patryk Śledziona (Liswarta Lisów), Dominik Mąkos (Żwirex Hadra), Mateusz Josek, Dawid Brol (Unia Lisowice), Łukasz Sobalski (Unia Lisowice), Łukasz Strzoda (Unia Lubecko), Sebastian Mroczek (LKS Wierzbie), Joachim Śleziona (Płomień Łagiewniki Wielkie), Przemysław Mandla (Dragon Rusinowice), Sylwester Seliga (Żwirex Hadra), Patryk Ligus (Zieloni Zborowskie). Trener: Szymon Młynek (Orzeł Pawonków).

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account