Skra wygrywa i fotel lidera zdobywa

Fotel to najbardziej pożądany mebel przez wszystkich sportowców. To właśnie o ten przysłowiowy fotel lidera trwa zażarta walka w rozgrywkach trzeciej ligi. Po środowym meczu ze Stilonem Gorzów w ramach 31. kolejki mogą usiąść w nim wygodnie piłkarze Skry, którzy wygrali 2:0.

Przed tym spotkaniem częstochowianie tracili do lidera z Polkowic dwa punkty. Ci swój mecz rozegrają w Boże Ciało przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry. Skra swoje zadanie już wykonała i zainkasowała trzy oczka. Teraz musi kibicować tarnogórzanom, aby sprawili niespodziankę w Polkowicach.
W starciu ze Stilonem podopieczni Pawła Ściebury byli wyraźnie lepszym zespołem, który częściej stwarzał zagrożenie i miał przewagę w posiadaniu piłki. W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka znakomitych okazji, których jednak nie potrafili wykorzystać. Tym razem mniej widoczny był najlepszy strzelec Skry, Daniel Rumin, który został zmieniony na początku drugiej połowy.
W drugich trzech kwadransach obraz gry nie uległ zmianie. Skra konsekwentnie dążyła do zdobycia bramki i dopięła swego w 64. minucie za sprawą Piotra Mastalerza, który wykorzystał dośrodkowanie Piotra Noconia. Ten drugi niespełna dwadzieścia minut później wpadł w pole karne i strzałem po drugim rogu ustalił wynik na 2:0. Niestety sam zainteresowany w końcowych minutach otrzymał od sędziego żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w następnym meczu w Zdzieszowicach.
- Nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów i zrobiliśmy to co do nas należało - stwierdził Paweł Ściebura.
- My tworzymy bardzo dobrą drużynę i są tego efekty. Należy też moim zdaniem pochwalić bramkarza gości, ponieważ miał kilka interwencji wspaniałych. Wydaje się, że powinniśmy zamknąć wynik w pierwszej połowie na 2:0 - powiedział Eryk Krupa
O ile Skra nie będzie mogła zabrać ze sobą popularnego „Nocka” na spotkanie z Ruchem, o tyle miejmy nadzieję, że weźmie ze sobą zaszczytny mebel jakim jest fotel. Fotel lidera.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/3013#sigProId84bb85190d

Skra Częstochowa – Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 64’Piotr Mastalerz (głową)
2:0 83’Piotr Nocoń
Skra Częstochowa: 13.Kamil Kosut, 6.Piotr Mastalerz, 21.Adrian Błaszkiewicz, 4.Mateusz Woldan, 24.Oktawian Obuchowski, 17.Krzysztof Napora (90’22.Dominik Marek), 25.Sławomir Ogłaza, 26.Adam Olejnik, 23.Dawid Niedbała (75’20.Eryk Krupa), 7.Piotr Nocoń, 19.Daniel Rumin (54’9.Damian Nowak). Trener: Paweł Ściebura
Rezerwowi: 12.Łukasz Krzczuk, 2.Sebastian Rogala, 10.Adrian Musiał,
Stilon Gorzów: 1.Krystian Rudnicki, 42.Michał Stańczyk, 6.Mateusz Ogrodowski, 8.Krzysztof Kaczmarczyk, 19.Motoki Kakehi, 18.Patryk Bednarski, 16.Patryk Jakubowski, 28.Piotr Rymar (69’Abdul Ouedraogo), 10.Mateusz Kwiatkowski,  21.Rafał Świtaj (60’77.Łukasz Zakrzewski), 99.Jędrzej Drame (54’24.Mateusz Bartolewski). Trener: Adam Gołubowski
Rezerwowi: 13.Grzegorz Gibki, 17. Redoine Aouchet, 22.Filip Łażniowski.
Sędziowali: Krystian Stenziger, Krystian Urbański, Jan Kluczyński.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account