Skra gromi i o awans nie składa broni

W sobotnie popołudnie piłkarze Skry Częstochowa wykonali kolejny krok w stronę walki o awans do drugiej ligi. Podopieczni Pawła Ściebury wygrali przed własną publicznością z Piastem Żmigród 5:0. Znakomicie zaprezentował się Daniel Rumin, który zdobył dwie bramki oraz zanotował dwie asysty.

Częstochowianie byli faworytem tej konfrontacji, ale należało się spodziewać trudnej przeprawy. Piast przed tym spotkaniem był na szóstym miejscu w tabeli, natomiast w pierwszym starciu obu drużyn Skra wygrała skromnie 1:0 po bramce Piotra Mastalerza w samej końcówce.
Rewanż przebiegł jednak zupełnie inaczej. Od samego początku ekipa Pawła Ściebury przeważała, aczkolwiek długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Sytuacja uległa zmianie w końcówce pierwszej połowy. Po strzale Krzysztofa Napory piłkę przed siebie wybił bramkarz gości, ale skuteczna dobitka Daniela Rumina dała prowadzenie „Skrzakom”.
W drugiej połowie częstochowianie poszli za ciosem. Wynik podwyższył znowu Rumin, który walczy w tym sezonie o koronę króla strzelców, mając obecnie na swoim koncie piętnaście bramek. Kilka minut później ten sam zawodnik asystował przy trafieniu Dawida Niedbały, natomiast w ostatnim kwadransie Skra postarała się o kolejne dwa gole. Znowu finalne podanie odnotował Rumin przy strzale Piotra Noconia. Ostatni cios zadał Damian Nowak.
Skra efektownie wygrywa i umacnia się w czubie tabeli. W następnej kolejce ekipa z Loretańskiej zagra na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin.