M(amy) K(oronę) Team

W minioną sobotę w Hali Widowiskowo – Sportowej „Polonia” po raz ostatni w tej edycji do rywalizacji przystępiły drużyny złożone z zawodników powyżej 35. roku życia. Był to dzień ostatecznych rozstrzygnięć i wyłonienia nie tylko najlepszej drużyny, ale również przyznania nagród dla najlepszego zawodnika rozgrywek, najlepszego bramkarza oraz strzelca.

Zacznijmy od trójmeczu o miejsca XV-XVII. W tej rozgrywce o te miejsca zawalczyły Gmina Mykanów, Gmina Kłomnice i Tadex/Wichry. Mimo tego, że były to mecze o odleglejsze pozycje, to nikt nie odpuszczał i w każdym meczu oglądaliśmy pełne emocji widowiska sportowe. Ostatecznie XV miejsce przypadło Tadex/Wichry, a kolejne Gminie Kłomnice i Gminie Mykanów.
Mecz o miejsca XV-XVII: Tadex – Gmina Kłomnice 3:0
(J. Baran-2, Pawlikowski)
półfinał I o miejsca IX-XII: CNC Wieczorek – ZIB Bernat 0:5
(C. Mazurkiewicz-3, M. Kasiura, J. Jarczok)
mecz o miejsca XV-XVII: Tadex/Wichry – Gmina Mykanów 5:0
(P. Wysocki-3, M. Makuch, J. Baran)
półfinał II o miejsca: IX-XII: Ooh La La – Zawodzie 0:0 (k. 5:4)
mecz o miejsca XV-XVII: Gmina Mykanów – Gmina Kłomnice 1:2
(K. Zborowski --- Z. Świąć, A. Franc)
Niestety mecz o miejsce XIII nie doszedł do skutku, ponieważ drużyna Grubasów nie skompletowała składu przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W tym przypadku szkoda jedynie ich przeciwników, drużyny Amator, którzy poważnie potraktowali rywalizację jednak nie dane im było tego dnia zaprezentować się przed publicznością w Hali „Polonia”.
Oglądaliśmy za to mecz o miejsce XI, w którym spotkały się zespoły CNC Wieczorek i Zawodzie. Oglądaliśmy zdecydowane ataki z obu stron, jednak skuteczniejsi w tym meczu byli przedstawiciele dzielnicy Zawodzie, którzy ostatecznie wygrali to spotkanie.
Mecz o miejsce IX to rywalizacja ZIB Bernat (ubiegłorocznego mistrza) i Ooh La La. ZIB od samego początku miał problem ze wskoczeniem na regularne obroty i składną grą do jakiej nas przyzwyczaił w latach poprzednich. Ich rywale też ambicje w tym sezonie na pewno mieli większe, jednak tak to czasem w sporcie bywa nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Drużyna Dariusza Bernata zmobilizowała się na to spotkanie i ostatecznie zajęła IX miejsce na koniec rozgrywek.
mecz o IX miejsce: ZIB Bernat – Ooh La La 4:1
(C. Baryła-2, J. Jarczok,D. Bernat --- Ł. Gliński)
mecz o XI miejsce: CNC Wieczorek – Zawodzie 1:3
(K. Wolbisz --- A. Cichoń, A. Orliński, br. sam)
mecz o XIII miejsce: Amator – Grubasy 3:0 w.o
mecz o VII miejsce: Babaria Team – TRW Polska 3:4
(D. Wąsek-2, P. Śpiewak ---P. Jura-2, T. Rusiniak, M. Łopaciński)
półfinał I: Abstynent – Jagiellończycy 5:0
(D. Gładysz-2, P. Konieczko, P. Michalik, K. Dygas)
półfinał II: MK Team – Jędryka Klub 54 Exact Systems 2:1
(J. Kostarczyk, M. Wachowicz --- A. Olewiński)

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/2795#sigProIdb504b48a22

Mecz o V miejsce to też spotkanie bardzo ambitnych drużyn, które rok w rok są stawiane w roli faworytów i pretendentów do mistrzostwa. ZC Michaś versus Romtrans. Koledzy Romana Zająca co roku w fazie grupowej są bezkonkurencyjni, natomiast w tych najważniejszych meczach, brakuje im postawienia przysłowiowej kropki nad „i”. Ciekawie wyglądające piłkarsko spotkanie ostatecznie zakończyło się na korzyść „cukierników”.
mecz o V miejsce: ZC Michaś – Romtrans 4:2
(P. Bański-2, P. Antoniak-2 --- R. Zając-2)
Mały finał, bo tak trzeba nazwać rywalizację o miejsce III, to pojedynek Jagiellończyków i Jędryki Klub 54 Exact Systems. Wszyscy spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego meczu, jednak jak wiemy, czasem po porażce w półfinale trudno się zmusić do walki o najniższy stopień podium. Tutaj mocniejsi psychicznie okazali się Jagiellończycy, którzy z racji dużo większego doświadczenia wiedzą, że z czasem docenia się również brązowe medale rozgrywek. Jędryka Klub w tym meczu nadal chyba jeszcze trochę rozpamiętywał swój rewelacyjny mecz półfinałowy, który ostatecznie minimalnie przegrali. Jagiellończycy ostatecznie na miejscu III.
mecz o III miejsce: Jagiellończycy – Jędryka Klub 54 Exact Systems 5:0
(Z. Kołbasiuk-3, G. Nowak, M. Glądalski)
Jeden z najlepszych meczy finałowych rozgrywek. Początkowo na boisku lepiej swoje szanse wykorzystywali piłkarze MK Team i po 16 minutach pewnie prowadzili 3:0. Wtedy do głosu doszli podrażnieni zawodnicy Abstynenta, którzy nie zamierzali złożyć broni, a raczej podjąć walkę i zaryzykować bardzo ofensywną grą. W 20 minucie pierwsze trafienie dla Abstynentów zdobył Leopold Kurzyński (który zrehabilitował się za wcześniejsze trafienie samobójcze) i tym samym dał sygnał do ataku swoim kolegom z drużyny. Kilka minut później oglądaliśmy drugie trafienie dla Abstynenta – tym razem  autorstwa Jana Teodorczyka i mecz rozpoczął nam się praktycznie na nowo. Do końca regulaminowego czasu trwała wymiana akcji z obu stron, atak za atakiem jednak już więcej bramek nie padło i na mistrzowski tron wrócił MK TEAM!
Finał: Abstynent – MK Team 2:3
(L. Kurzyński, J. Teodorczyk --- J. Kostarczyk, M. Rychter, br. sam.)
Na zakończenie rozgrywek wszystkie zespoły otrzymały z rąk Krzysztofa Matyjaszczyka – Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Jarosława Marszałka – Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy okolicznościowe podziękowania za udział w turnieju, a najlepsze drużyny dodatkowo okazałe puchary i pamiątkowe medale. Podczas zakończenia wręczyliśmy również wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Jan Cianciara (Jagiellończycy)
Najlepszy bramkarz: Grzegorz Cyruliński (ZIB Bernat Miedźno)
Najlepsi strzelecy:
Jan Cianciara (Jagiellończycy) – 13 bramek
Jerzy Chłód (Romtrans) – 13 bramek

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account