Gol za golem i utrzymanie zapewnione

Piłkarki częstochowskiego Gola wygrały pierwszy mecz ligowy w Ekstralidze futsalu w nowym roku kalendarzowym i jednocześnie zapewniły sobie utrzymanie w elicie. W minioną niedzielę do hali AJD zawitał ostatni w tabeli AZS UŚ Katowice, dla którego było to spotkanie ostatniej szansy. Przyjezdne nie wykorzystały swojej okazji i przegrały wysoko 2:8.

Stawka tego meczu była bardzo duża. Na parkiecie doszło do rywalizacji dwóch ostatnich zespołów w tabeli. Częstochowianki zdawały sobie sprawę, że zwycięstwo pozwoli im na bezpieczne utrzymanie się w Ekstralidze i dodatkowo da szansę na powalczenie o wyższe lokaty w tabeli na finiszu rozgrywek. Zmobilizowane były także katowiczanki, które nie miały już nic do stracenia. W ich przypadku skończyło się tylko na chęciach, bowiem umiejętnościami zdecydowanie odstawały od gospodyń.
W pierwszym starciu obu ekip Gol wygrał w Katowicach 7:2 i z pewnością liczył na podobny scenariusz w niedzielne popołudnie, tym bardziej, że AZS jako jedyny zespół w lidze nie miał na swoim koncie triumfu. Nastroje w obozie miejscowych były minorowe po czterech ostatnich meczach bez zwycięstwa. W tym czasie częstochowianki zgromadziły na swoim koncie zaledwie jedno oczko, przegrywając boleśnie dwa poprzednie spotkania. Ostatnie zwycięstwo udało się odnieść w 3. kolejce w... Katowicach, jeszcze w starym roku.
Od pierwszych minut widoczna była przewaga Gola, który szybko objął prowadzenie i konsekwentnie powiększał rozmiary zwycięstwa. AZS od czasu do czasu odgrażał się, ale bardzo dobrze dysponowana tego dnia była bramkarka częstochowianek, Żaneta Swędrowska, wypożyczona z MUKS-u Dargfil Tomaszów Mazowiecki, która m.in. obroniła rzut karny. Ostatecznie udało się wygrać jeszcze wyżej niż w stolicy Górnego Śląska – 8:2 i zapewnić co najmniej piąte miejsce w tabeli. Aktualna tabela.TUTAJ.
Być może Golarki pójdą za ciosem już w najbliższą środę o 18.30, kiedy to awansem rozegrają spotkanie z 9, przedostatniej, serii gier na własnym parkiecie przeciwko liderowi, ROW Rybnik. Zapowiada się interesujące spotkanie. Miejmy nadzieję, że dobrą dyspozycję strzelecką utrzyma Stefania Wodarz.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/2703#sigProId631d62c010

ISD/AJD Gol Częstochowa – AZS UŚ Katowice 8:2 (4:0)
Bramki:
1:0 Stefania Wodarz
2:0 Stefania Wodarz
3:0 Stefania Wodarz
4:0 Renata Uchnast
5:0 Paulina Drapacz
5:1 Natalia Wdowińska
6:1 Justyna Wójcik
6:2 Natalia Wdowińska
7:2 Stefania Wodarz
8:2 Dominika Woszczyńska
ISD/AJD Gol Częstochowa: 99. Żaneta Swędrowska, 11.Stefania Wodarz, 13.Renata Uchnast, 20.Martyna Jeziorska, 42.Justyna Wójcik, 4.Paulina Drapacz, 5.Małgorzata Miniak, 12.Dominika Woszczyńska, 14.Katarzyna Styczarz, 17.Oliwia Pająk, 19.Natalia Krawczyk, 39.Kamila Czaja. Trener: Szymon Mlynek
AZS UŚ Katowice: 99.Martyna Halupczok, 3.Magdalena Nagoda, 6.Anna Dzida, 11.Patrycja Luty, 12.Natalia Wdowińska, 1.Joanna Hejdysz, 4.Katarzyna Kowalczyk, 7.Sylwia Kowalewska, 8.Sylwia Ryszawy, 9.Ewelina Zygan, 10.Daria Latka, 13.Petra Skockova, Aleksandra Knieszner, 15.Marta Moćko. Trener: Aleksander Fangor/ Anna Wójcik
Sędziowali: Tomasz Kondrak, Marcin Sprzęczka i Tomasz Olszak
Żółta kartka: Knieszner

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account