Zwycięstwo Polski pomoże Kmicicowi?

Wtorkowy mecz towarzyski w futsalu pomiędzy reprezentacją Polski i Gruzji pokazał, że ów dyscyplina może cieszyć się sporym zainteresowaniem w Częstochowie. W HSC ekipa Biało-Czerwonych pokonała swoich rywali 3:1, a zwycięstwo śledziło ponad pięć tysięcy kibiców.

To spotkanie miało pokazać czy uda się pobić rekord frekwencyjny na trybunach. Bilety kosztowały jedynie 5 zł, czym miały zachęcić wszystkich sympatyków na odwiedzenie HSC przy ul. Żużlowej we wtorkowe późne popołudnie. Organizatorzy nie mogą być zawiedzeni. Prawie pięć i pół tysięczna grupa kibiców pokazała potencjał tej dyscypliny pod Jasną Górą. Wielce prawdopodobne, że to nie ostatni występ tej reprezentacji w Częstochowie.

Samo spotkanie nie było wielce interesujące dla tych, którzy spodziewali się mnóstwa bramek czym charakteryzuje się futsal. Koneserzy mogą być jednak zadowoleni, ponieważ zobaczyli sporo ciekawych zagrań oraz taktycznych rozwiązań.

Polacy przeważali od początku do końca. Pracowity dzień miał gruziński golkiper, który musiał wielokrotnie interweniować, ale wreszcie skapitulował. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sebastian Wojciechowski. Wynik podwyższył Tomasz Lutecki. Przyjezdni, którzy dzień wcześniej przegrali 2:4 w Bełchatowie, odpowiedzieli bardzo szybko, ale ostatni cios należał do Biało-Czerwonych, którzy wykorzystali grę lotnego bramkarza z Gruzji i umieścili piłkę do pustej bramki.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/2623#sigProIdb1ebec7529

Ostatecznie Polska wygrała 3:1 i do początku lutego będzie szlifować formę przed mistrzostwami Europy w Słowenii. Częstochowianie, którzy są spragnieni fustalowych zmagań mogą zacząć kibicować ekipie Kmicica Złote Arkady Częstochowa, która jest liderem w drugiej lidze i życzyłaby sobie większego wsparcia na trybunach Hali Polonia. Być może międzynarodowe starcie spowoduje, że podopieczni Tomasza Czoka (którzy w solidnej grupie wybrali się, aby oglądać w akcji bardziej utytułowanych kolegów z parkietu) zaskarbią sobie sympatię fanów. W środę, 6.grudnia,  w Hali AJD przy ulicy Zbierskiego o 18.30, możemy podziwiać w akcji płeć piękną w meczu Ekstraligi Futsalu. Wstęp bezpłatny. W imieniu zawodniczek serdecznie zapraszamy.
Polska - Gruzja 3:1 (0:0)
Bramki:
1:0 22’Sebastian Wojciechowski
2:0 33’Tomasz Lutecki
2:1 34’Arczil Sebiskweradze
3:1 37’Mikołaj Zastawnik
Polska: 1.Michał Kałuża, 4.Michał Marek, 7.Mikołaj Zastawnik, 9.Tomasz Lutecki, 11.Artur Popławski, 12.Norbert Jendruczek, 2.Michał Kubik, 3.Mateusz Cyman, 5.Robert Gładczak, 6.Adrian Citko, 8.Dominik Solecki, 10.Marcin Mikołajewicz, 13.Tomasz Kriezel, 15.Sebastian Wojciechowski. Trener: Błażej Korczyński
Gruzja: 1.Zwiad Kupatadze, 4.Murtaz Kakabadze, 7.Szota Topuria, 9.Irakli Todua, 18.Nika Kurtanidze. 12.Tornike Bukia, 3.Szota Czanukwadze, 5.Zurab Lukawa, 6.Nika Zedelaszwili, 8.Lewan Kobaidze, 10.Roninho, 14.Nukri Czumburidze, 17.Arczil Sebiskweradze, 18.Gia Nikwaszwili. Trener: Avtandyl Asatiani
Sędziowali: Damian Jaruchiewicz, Grzegorz Wiercioch, Tomasz Frąk.

Krystian Natoński, cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account