Raków wygrywa w Siedlcach i goni... lidera

Za nami XVII kolejka rozgrywek Nice 1 ligi, a więc półmetek rywalizacji. Piłkarze Rakowa Częstochowa nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Marka Papszuna wygrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 3:0 i w tabeli plasują się nadal na czwartym miejscu, ale do lidera tracą już tylko trzy oczka.

W naszej zapowiedzi pisaliśmy, że siedlczanie to najsłabsza drużyna pod względem spotkań na własnym obiekcie. Te słowa potwierdziły się w stu procentach, bowiem częstochowianie wypunktowali swoich rywali 3:0. Początek meczu nie był ekscytujący, a najciekawiej było w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw arbiter wskazał na wapno po zagraniu piłki ręką przez jednego z piłkarzy Pogoni w swoim polu karnym. Niestety jedenastki nie wykorzystał Rafał Figiel, którego strzał znakomicie obronił bramkarz gospodarzy.

Raków szybko jednak zrehabilitował się, bowiem w 36. minucie indywidualną akcję przeprowadził Piotr Malinowski, który podał do Huberta Tomalskiego, byłego gracza Pogoni, a ten otworzył wynik w tym spotkaniu. Trzeba dodać, że grali tutaj również Adam Czerkas i Krystian Wójcik, obecni gracze Rakowa. Wychowankiem Pogoni jest również wszystkim dobrze znany siedlczanin, Artur Boruc.

W drugiej połowie Pogoń próbowała doprowadzić do remisu. Długo utrzymujące się skromne prowadzenie RKS-u sprawiało, że każdy scenariusz był jeszcze możliwy. Czerwono-niebiescy zanotowali jednak kapitalny finisz. W 84. minucie wynik podwyższył jeden z najlepszych na boisku, czyli Malinowski. Ostatni cios należał do Jakuba Łabojki, który jeszcze we czwartek grał w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Portugalią.

Po końcowym gwizdku RKS mógł cieszyć się z kolejnego triumfu. Na półmetku rywalizacji w Nice 1 lidze częstochowianie są na czwartym miejscu i do podium tracą zaledwie dwa punkty. Do końca tego roku kalendarzowego podopieczni Marka Papszuna rozegrają jeszcze dwa spotkania. Najpierw w Legnicy, a następnie u siebie z Puszczą Niepołomice.

Pogoń Siedlce - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)