Kmicic zawładnął Złotym Potokiem

Dwadzieścia zespołów z województwa śląskiego wzięło udział w 27.edycji Turnieju Jurajskiego. Bardzo dobrze zorganizowane widowisko sportowe, na urokliwym Orliku przy Zespole Szkół im. Władysława Szafera, miało bardzo dużą pulę nagród, dlatego zacięta walka trwała od początku aż do samego końca. Świadczą o tym serie rzutów karnych w pojedynkach o miejsca.

Zmagania wygrała ekipa Kmicica Złote Arkady, która w finale, po bezbramkowym remisie, lepiej wykonała serię rzutów karnych. Duży wkład w zwycięstwo miał Michał Łatka, golkiper Kmicica, którego dzięki udanym interwencjom uznano za najlepszego bramkarza rozgrywek. Drugie miejsce przypadło utytułowanej drużynie Gordon Semi Świerklany, która mniej szczęśliwie wykonywała „11”. Nie pomógł nawet najlepszy zawodnik rywalizacji, Arkadiusz Kowalczyk. Na pocieszenie zawodnicy tego zespołu otrzymali Puchar Fair Play. Dużą niespodzianką zawodów była postawa młodzieży z drużyny Allegro, która uplasowała się na wysokim, trzecim miejscu po pokonaniu Sengamu Sport. Zawodnicy z Bystrzanowic posiadali najlepszą ofensywę i defensywę, w których brylowali Dominik Marek i Krzysztof Małolepszy. Nad sprawnym przebiegiem spotkań czuwała trójka sędziowska: Marcin Miśta, Michał Kałuża i Mariusz Ostrowski.
- Bardzo fajny turniej i w debiucie odnieśliśmy taki sukces. Z każdym pojedynkiem czuliśmy się coraz lepiej na małym boisku złotopotockiego „Orlika”, a pojawienie się w niedzielę Rafała Psonki dodało nam skrzydeł - podsumował trener Kmicica, Tomasz Czok.
-Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji imprezy, która w niedzielę przerodziła się swoisty piknik rodzinny. Pogoda i kibice dopisali i to nas najbardziej cieszy. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą walkę sportową i zapraszamy na kolejne edycje organizowane przez JuraCup - powiedział Paweł Stefaniak.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/2187#sigProId00978aa0b0

Wyniki pojedynków ćwierćfinałowych:
Sengam - Cannon 5:0
Ślonskidizajn - Allegro 1:2
Furnipol - Kmicic 0:2
Gordon - Autoborys 4:3
Półfinały:
Sengam - Kmicic 0:0 (K 1:2)
Allegro - Gordon 1:6
Mecz o III miejsce:
Allegro - Sengam 3:3 (K 4:3)
Finał:
Kmicic - Gordon 0:0 (K4:3)

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account