Jasna Góra piłką stała

Zakończyły się Pierwsze Mistrzostwa Paulińskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową o Puchar Generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego . W niedzielę w  Sali Rycerskiej odbyła się uroczystość wręczenie pucharów i dyplomów zwycięskim drużynom, których dwanaście wzięło udział w tym historycznym turnieju.

Po zakończeniu zmagań w Sali Rycerskiej odbyła się uroczystość wręczenia pucharów zwycięskim drużynom. Wręczył je osobiście Michał Lukoszek, wikariusz generalny Zakonu Paulinów na Jasnej Górze. W rozgrywkach uczestniczyli ministranci i lektorzy z paulińskich parafii w całej Polsce. Mecze odbyły się w halach sportowych w Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek i IV LO im. Henryka Sienkiewicza.
Organizatorami turnieju byli wielcy pasjonaci piłki nożnej o. Andrzej Grad, paulin, referent powołań w Zakonie Paulinów oraz ojcowie: o. Łukasz Kręgiel z Leśniowa i o. Michał Gawryluk z Wieruszowa.
- W gałę harata się od dziecka. Może z większą lub mniejszą pasją razem grywamy i tą pasją dzielimy się z młodzieżą - powiedział o. Andrzej Grad
Zwycięzcami w kategorii ministrantów zostali:
I miejsce - paulini Toruń
II miejsce - paulini Błotnica
III miejsce - paulini Łęczeszyce
IV miejsce - paulini Wieruszów
W kategorii lektorów poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce - paulini Wągrowiec
II miejsce - paulini Toruń
III miejsce - paulini Wieruszów
IV miejsce - paulini Wielgomłyny.
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowym medalem, kubkiem, długopisem, smyczą i koszulką z 1. Mistrzostw Paulińskiej Liturgicznej Służby Ołtarza”. Wszyscy wracali do domów zmęczeni, ale zadowoleni i obiecali powrócić tu za rok na kolejną edycję.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cz-pilka.pl/hot-news/2165#sigProId94a6c43c98

cz-piłka.pl, foto: Wojciech Sowula i Waldemar Deska

Log in or create an account